Утеплювач монтується між стропилами, знизу закривається пароізоляцією, а зверху гідро-вітрозахистом. Між утеплювачем і покриттям влаштовується вентиляційний контур. В залежності від паропропускної здатності гідровітрозахисту може бути один або два вентиляційних зазори. Особливу увагу потрібно приділити монтажу пароізоляції: пар має високу проникаючу здатність, тому шви плівки, місця примикання плівки до стін, пічних та вентиляційних труб необхідно проклеювати спеціальними стрічками.
Для надійної теплоізоляції даху від холоду зимою та від спеки літом товщина мінераловатного утеплювача повинна складати 200мм. Але в переважній більшості конструкцій покрівлі січення стропил, між якими монтується утеплювач, складає 150мм. Вирішення даної проблеми у влаштування двухслойної теплоізоляції. Спочатку монтується шар утеплювача товщиною 150мм, після чого зі сторони приміщення поперек стропил прибиваються контрбруси до яких кріпиться ще один шар утеплювача товщиною 50мм. В такій системі допускається монтаж пароізоляції між утеплювачем при умові, що зовнішній шар утеплювача буде складати не менше ніж 2/3 загальної товщини. При такому методі утеплення даху крім необхідної товщини утеплювача забезпечується ще й теплова однорідність конструкції. Справа в тому, що при утепленні мансарди мінеральною ватою, коли заповнюється тільки міжстропильний простір, самі дерев’яні стропила будуть «мостиками холоду».
Крім високих теплоізоляційних показників, утеплювач повинен відповідати ще ряду вимог. Перш за все, він повинен бути негорючим. Стропильна конструкція переважно дерев’яна, а відповідно легкозаймиста. Тому негорючий теплоізоляційний матеріал підвищує безпечність перебування у будівлі. Також утеплювач повинен бути легким, щоб додатково не навантажувати несучі конструкції. Для теплоізоляції важлива добра паропропускна здатність, оскільки не дивлячись на пароізоляцію, водяний пар проникає в утеплювач. Відповідно матеріал не повинен перешкоджати виходу пару на зовні. Крім цього утеплювач повинен мати низьке водопоглинення. Тоді ми не будемо переживати, що підчас монтажу покрівлі піде дощ, утеплювач намокне і прийдеться його міняти. Всім цим вимогам відповідає мінеральна вата яку пропонує компанія МЕГАБУД-ПЛЮС м.Львів вул.Городоцька,302а (096)903-33-36, (063)78-448-13, 247-02-92